MotoGP
Po 8000 kilometrih dirkanja preko brezpotij arabskega polotoka se je v bližini Rijada končal letošnji reli Dakar.
Na reliju Dakar se prvi del letošnje dirke počasi bliža koncu. Jutri tekmovalce čaka dan počitka v Rijadu, do tja pa še peklenska današnja 880-kilometrska peščena etapa.
Prva etapa relija Dakar na Savdskih tleh je upravičila pričakovanja in na skoraj 800 kilometrih pripravila dirkačem vse kar lahko skriva puščava.
Po zanimivi izmenjavi dirkalnikov z Lewisom Hamiltonom in 12-urni vztrajnostni dirki, je Valentino Rossi v intervjuju za Sky Sport Italija povedal, kako se vidi v svetu bencinskega športa v prihodnje.
Šef Hondine tovarniške ekipe, Alberto Puig, je poudaril, da mlajšega Marqueza ne bi povabili, če ne bi osvojil naslova.
Novinec v razredu MotoGP je osvojil še šesti letošnji pole z 32 tisočinkami prednosti pred Marquezom.
Simon Marčič je z drugim mestom v svojem razredu dosegel najboljšo uvrstitev na Dakarju.
Reli Dakar kaže zobe. Tretja etapa povsem na severu Savdske Arabije je zdesetkala dirkače in povzročala preglavice tudi najboljšim.
Devetkratni svetovni prvak bo moral svojim delodajalcem kmalu sporočiti, kakšni so njegovi načrti za prihodnost.
Dve legendi dirkanja na dveh in štirih kolesih, Valentino Rossi in Lewis Hamilton, sta zamenjala svoja dirkalnika.
Svetovni prvak Moto2, Alex Marquez, se bo pridružil svojemu bratu Marcu v tovarniški ekipi Honde.