Zadnji dan ponovno najhitrejši Rea Zadnji dan ponovno najhitrejši Rea Testiranja SBK Barcelona - 2. Dan
01.04.2021 19:33 Matic Kovačič

Zadnji dan testiranj razreda Superbike v Barceloni je prinesel zanimivo dogajanje na stezi in tudi ob njej.

Tudi konec drugega dne, ki je ponovno potekal v zelo ugodnih vremenskih razmerah, je na vrhu ponudil enako ime kot je bilo to prvi dan. Ponovno je bil najhitrejši branilec naslova Jonathan Rea, ki je dosegel čas 1:40.264. Njegov najbližji zasledovalec je bil Scott Redding, ki se je v časom 1:40.443 moral zadovoljiti z drugim mestom, medtem ko je Yamahin Garrett Gerloff s časom 1:40.497 poskrbel za tri različne znamke na prvih treh mestih.

Raznolikost se je nadaljevala tudi na četrtem mestu, ki ga je zasedel BMW v lasti Jonasa Folgerja, ki je s časom 1:40.699 zaostal že skoraj pol sekunde. Peti je bil drugi tovarniški dirkač Ducatija Michael Rinaldi s časom 1:40.756, zadnje mesto v šesterici pa je zasedel Tom Sykes, ki je bil s časom 1:40.914 tudi zadnji, ki se je spustil pod mejo 1:41.

Sedmi je bil Alex Lowes, ki je za moštvenim kolegom Reo s časom 1:41.195 zaostal že skoraj za celo sekundo, pred osmim Andreo Locatellijem, ki je bil najhitrejši član tovarniške ekipe Yamaha, zadnji dve mesti v prvi deseterici pa sta zasedla Chaz Davies in Hondin Leon Haslam, oba pa sta zaostala malenkost več kot sekundo za vodilnim.

Drugo deseterico dirkačev začenja Japonec Kohta Nozane, ki se je s časom 1:41.628 uvrstil na enajsto mesto, pred Axla Bassanija na Ducatiju, ki je dosegel čas 1:41.756, in Tita Rabata, ki je svoj najhitrejši krog 1:41.942 dosegel med enim od kar 111 odpeljanih krogov. Štirinajsti je bil Nizozemec Michael van der Mark, ki je bil samo 3 tisočinke sekunde počasnejši od Rabata, še hitrejši čas pa mu je preprečil padec, v katerem je povsem uničil svoj motor. Na petnajstem mestu je dan končal Toprak Razgatlioglu, ki je odpeljal samo 9 krogov, preden je moral predčasno končati dan, saj se je izkazalo, da je bil pozitiven na testu za Covid-19, dosegel pa je čas 1:42.298. Šestnajsti je bil Španec Isaac Vinales na Kawasakiju s časom 1:42.370, tik za njim pa je bil Christophe Ponsson na še eni Yamahi s časom 1:42.423.

Zadnjo trojico dirkačev sestavljajo Alvaro Bautista s časom 1:42.544, ki je zaradi posledic padca z motokros motorjem in posledično bolečin v prsnem košu drugi dan zmogel le 6 krogov. Devetnajsti je bil še en Hondin dirkač, Argentinec Leandro Mercado s časom 1:43.814, na zadnjem mestu pa je pristal Italijan Samuele Cavalieri na Kawasakiju, ki je dosegel čas 1:45.150.

Deli to novico...

Obveščanje

Prijavite se na naše novice, da boste sproti obveščeni o vsem, kar in ko se bo zgodilo v svetu dirkanja na 2 kolesih.