VN Argentine – Nedelja

Marquez ponižal vse tekmece
31.03.2019 21:21 Artur Švarc

Marc Marquez je dosegel svojo prvo letošnjo zmago s prednostjo skoraj desetih sekund pred drugo uvrščenim Rossijem.

Marquezu je uspel popoln štart in že v prvem krogu je povedel za več kot sekundo. Potem je je z divjim ritmom prednost le še stopnjeval in v tretjem krogu je prednost že znašala več kot tri sekunde.

Po 10 od 25 krogov je bil Marquez pred zasledovalci spredaj za sedem sekund, njegova največja prednost pa je potem znašala kar 12 sekund, preden je spustil tempo in se prav po turistično pripeljal čez ciljno črto.

V ozadju se je bila divja bitka za drugo mesto med Rossijem in Doviziosom. Rossi Je drugo mesto izgubil v sedmem krogu in potem v osmem prehitel Dovija nazaj. Dovi se je pred rojaka spet vrnil v 13. krogu, a razlike ni ustvaril. Rossi je suvereno prehitel zmagovalca prejšnje dirke v 7. ovinku zadnjega kroga.

Polomija od dirke se je zgodila Vinalesu. Drugi na štartni vrsti je zaspal na štartu in padel na četrto mesto, še krog pozneje pa je bil že osmi. Na koncu se mu je nasmihalo sedmo mesto, pa ga je v zadnjem krogu med zaviranjem podrl Morbidelli.

Blestel je tudi Jorge Lorenzo, ki je bil odličen 12. z drugo tovarniško Hondo.

Cal Crutchlow je štartal prehitro in moral na kazensko vožnjo skozi bokse, padel je na začelje in osvojil le 13. mesto.